Wystawa Białych opowieści

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na kolejną wystawę organizowaną w Galerii Fotografii Ratusz. Tym razem goście będą mogli oglądać cykl zdjęć „Białe opowieści” autorstwa Wojciecha Kapuścińskiego. Wystawa czynna będzie do 15 czerwca.
„Białe opowieści” stanowią efekt kilkuletniej pracy. Ich motywem przewodnim jest zima, a na zdjęciach dominuje kolor biały. Mimo wspólnej osi i korespondujących ze sobą elementów, każda fotografia to osobna historia i niezależna narracja. Nie należy doszukiwać się zbyt silnych powiązań między poszczególnymi kadrami. Sam autor deklaruje, że obrazy mówią o podobnych kwestiach, ale w różny sposób.

Wojciech Kapuściński to zamojszczanin, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, uczestnik wielu wystaw zbiorowych i autor kilku indywidualnych. Na swoim koncie ma wyróżnienia oraz nagrody w ogólnopolskich konkursach fotograficznych w całym kraju. Działał w redakcji Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego. Współpracuje z prasą lokalną. Publikował również na łamach ogólnopolskich serwisów internetowych.