Narkotyki znalezione

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Zamościu dokonali zatrzymania 36-latka, przy którym znaleziono prawie 20 gramów kokainy. Podczas przeszukania jego mieszkania dodatkowo ujawniono ponad 120 gramów innych substancji, które przekazano do badań laboratoryjnych. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono mienie zatrzymanego o wartości ponad 12 tysięcy złotych.
Przy 36-letnim mieszkańcu Zamościa znaleziono woreczki z białym proszkiem oraz brunatnymi kryształkami. Badania narkotesterem ujawniły, że substancje zawierają kokainę oraz jej pochodne. W mieszkaniu mężczyzny dodatkowo znajdowały się woreczki strunowe, w których zamknięto szare kryształki o łącznej wadze ponad 120 gramów. Trwają badania laboratoryjne, mające na celu ustalenie ich składu.
Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, zawierających w swoim składzie kokainę i jej pochodne. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Skonfiskowane przez policjantów mienie to zabezpieczenie na poczet przyszłej kary.