Wandal zatrzymany

Zamojscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenie wiaty przystankowej oraz ogrodzenia posesji, na której znajduje się remiza strażacka w Sitańcu. Wartość uszkodzeń Urząd Gminy Zamość wycenił na kwotę ponad 1500 złotych.
O zniszczeniu wiaty przystankowej w podzamojskim Siatńcu policjantów powiadomił pracownik Urzędu Gminy Zamość. Do zdarzenia doszło w marcu tego roku. Oprócz przystankowej szyby uszkodzone zostało także ogrodzenie pobliskiej remizy strażackiej. Policjanci ustalili już sprawcę, a mężczyzna został zatrzymany. Nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania w sposób racjonalny.
Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji wyjaśnia, że sprawca swój czyn umotywował tym, że podczas zdarzenia był nietrzeźwy. Nie wskazał innej przyczyny takiego działania. O wymiarze kary zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym maksymalny wymiar kary za zniszczenie cudzego mienia to pozbawienie wolności od lat 5. Jak będzie w tym przypadku, dowiemy się niebawem.