Akcja oddawania krwi dla Michała Pogudza

31 maja w budynku Szkoły Podstawowej w Żdanowie odbędzie się akcja oddawania krwi dla Michała Pogudza – nastolatka, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał poważnego uszkodzenia ciała. Do uczestnictwa zachęca między innymi Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi działające przy Urzędzie Gminy Zamość oraz Samorząd Gminy Zamość.
Michał Pogudz w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał poważnych poparzeń. Obecnie czeka go cała seria operacji i zabiegów, a te wiążą się z koniecznością przygotowania sporego zapasu krwi. W ramach zachęty każdy dawca otrzyma prezent w postaci zestawu gadżetów, krzew lub drzewko do posadzenia w ogródku oraz słodki upominek.
To nie koniec dobrych uczynków. Akcji towarzyszy zbiórka „Podaj Dalej”, w ramach której chętni dawcy będą mogli przekazać otrzymaną czekoladą podopiecznym zamojskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa całość przebiegać będzie zgodnie z zasadami maksymalnego ograniczenia kontaktu międzyludzkiego i z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności.